27 - 28 styczeń, 2018

H2O – ZAKRĘĆ TO!

WARSZTATY EDUKACYJNE Z HYDROPOLIS 

Już 27 i 28 stycznia mali naukowcy odkryją magiczny świat wody! Wszystko za sprawą fascynujących warsztatów edukacyjnych przygotowanych przez Hydropolis i MPWiK Wrocław w ramach „H2O -ZAKRĘĆ TO!” – specjalnego programu zachęcającego do sprytnego oszczędzania wody w domu. 


W ostatni weekend stycznia mali goście odwiedzający Aleję Bielany będą mieli możliwość wzięcia udziału w interesujących doświadczeniach, które wprowadzą je w niezwykły świat nauki – poznawania i odkrywania podstawowych praw natury. 
Podczas warsztatów z Hydropolis dzieci wykonają szereg kolorowych i niezwykle magicznych eksperymentów. Dzięki nim dowiedzą się, jakie właściwości posiada woda i do czego można ją wykorzystać. Przybliżą one najmłodszym właściwości fizyczne i chemiczne związane z wodą, takie jak siłę wyporu cieczy, jej gęstość, sublimację i napięcie powierzchniowe. Będzie dużo nauki i zabawy! 
Warsztaty składają się z kilkunastominutowych pokazów organizowanych o pełnych godzinach od 12:00 do 17:00, przy środkowym wejściu do centrum. 


Zapraszamy!