akcja h2o  zakręć to w alei bielany - oszczędzaj wodę dla wrocławia

H2O - ZAKRĘĆ TO!

OSZCZĘDZAJ WODĘ I PIENIĄDZE

Czy wiecie, że przeciętny mieszkaniec Wrocławia zużywa średnio 118 litrów wody dziennie? To aż 25 litrów więcej niż średnie zużycie wody w Polsce! Oznacza to, że każdego dnia spuszczamy do kanalizacji nie tylko dużo bardzo dobrej jakości wody, ale i nasze pieniądze. 

Czas to zmienić! Zwłaszcza że w naszym kraju się nie przelewa. Mamy bardzo mało wody! Choć trudno w to uwierzyć, to pod względem posiadanych zasobów wody Polska ma jej tyle co Egipt. Nasz zasób wód, w przeliczeniu na 1 mieszkańca, jest trzykrotnie niższy niż w przypadku mieszkańców innych krajów europejskich! Zatrważające, prawda? 

Bez wody nie byłoby życia! Każdy z nas w 70% składa się właśnie z wody, a jej picie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich procesów życiowych w naszym organizmie. 

Woda niezbędna jest też do przemysłu. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale woda wykorzystywana jest we wszystkich procesach produkcji. Na przykład, do wyprodukowania jednej kartki papieru potrzebnych jest aż 10 litrów wody! Aż 91 litrów wody zużywa się do produkcji 500 gramów plastiku. Z kolei, aby otrzymać 1 kilogram pszenicy potrzeba aż 1500 litrów wody! Niewiarygodne, prawda? 

Dlatego w Alei Bielany w ramach „H2O, ZAKRĘĆ TO!” będziemy inspirować Was do sprytnego oszczędzania wody. Dowiecie się, jak znacząco zmniejszyć zużycie wody wprowadzając jedynie drobne zmiany w codziennych nawykach. A przy okazji okaże się, że przyniesie Wam to spore oszczędności w portfelu, policzcie je razem z nami! 

Na terenie Alei Bielany odbywać się będą ciekawe warsztaty i wystawy, które ukażą Wam wodę z różnych, fascynujących perspektyw. Będzie dużo nauki i jeszcze więcej zabawy. 

Program „H2O, ZAKRĘĆ TO!” rozpoczął się w listopadzie 2017 r. 

Do zobaczenia w Alei Bielany!