„H2O – ZAKRĘĆ TO!”  WYJĄTKOWE WARSZTATY EDUKACYJNE Z HYDROPOLIS W ALEI BIELANY

Wyjątkowe warsztaty edukacyjne z Hydropolis

12 maja mali naukowcy, po raz kolejny odkryją magiczny świat wody! Wszystko za sprawą nowej odsłony fascynujących warsztatów edukacyjnych przygotowanych przez Hydropolis i MPWiK Wrocław. Warsztaty cieszące się ogromną popularnością wśród najmłodszych gości, powstały w ramach „H2O -ZAKRĘĆ TO!” – specjalnego programu zachęcającego do sprytnego oszczędzania wody w domu.

Przy okazji najbliższego spotkania, mali goście odwiedzający Aleję Bielany będą mieli możliwość wzięcia udziału w interesujących doświadczeniach, które wprowadzą ich w niezwykły świat nauki 
– poznawania i odkrywania podstawowych praw natury.

Podczas warsztatów z Hydropolis dzieci wykonają szereg kolorowych i magicznych eksperymentów. Dzięki nim dowiedzą się, jakie właściwości posiada woda, do czego można ją wykorzystać, i z jakich względów tak ważne jest, aby ją oszczędzać. Przybliżą one najmłodszym właściwości fizyczne
i chemiczne związane z wodą, takie jak siłę wyporu cieczy, jej gęstość, sublimację i napięcie powierzchniowe. Będzie dużo nauki i zabawy!

Warsztaty składają się z półgodzinnych pokazów organizowanych o pełnych godzinach od 12:00 do 17:00, przy środkowym wejściu do centrum. 
Zapraszamy!