Wypoczynek w słońcu

Natura udomowiona!

stylowe inspiracje Alei Bielany - Wypoczynek w Słońcu

Wychodzimy na balkony i tarasy, wyprowadzamy się z czterech ścian do ogrodów. Przyszedł czas prac na grządkach, przesadzania roślin w doniczkach. Zadania? Łapać witaminę D ze słońca i oddychać pełną piersią.

O zagospodarowaniu tarasu i ogrodu powinniśmy myśleć tak, jak o urządzaniu dodatkowego pokoju. Musimy zastanowić się jaką mają mieć dla nas funkcję – letniego salonu, śniadaniowego kącika, czy może kuchni pod chmurką? Nie poprzestawajmy na samych meblach. Podobnie jak wewnątrz domu ważne są dekoracje: wazony, lampiony, ozdobne poduszki.

stylowe inspiracje Alei Bielany - Wypoczynek w Słońcu

KAWA NA TARASIE

Poranne espresso wypite przy ogrodowym stoliku sprawi, że poczujemy się jak na wakacjach. Nie trzeba dużo miejsca, żeby stworzyć idealny klimat. Wystarczy jedno, dwa krzesła, mały stolik kawowy i taras czy balkon nabierają kolorów. Jeśli ogranicza nas miejsce możemy użyć dużych, wygodnych poduszek, które posłużą za siedziska. Co w sytuacji, kiedy nie posiadamy zadaszenia, a zawita do nas deszcz lub ostre słońce? Tak samo jak w kawiarni, możemy schować się pod ogrodowym parasolem lub markizą.

OGRODOWY SALON

Na zewnątrz możemy zaaranżować lustrzane odbicie domowego salonu. Sofa lub kanapa, fotele, dopasowany stolik – przeważnie czekają na nas w sklepach już w zgranym komplecie. Jeśli jednak nie podobają nam się oferowane zestawy możemy sami skompletować wymarzony kącik, dobierając osobno wszystkie elementy. Przede wszystkim musi być wygodnie. Na wysokości zadania staną więc poduszki, wykonane z syntetycznych materiałów, które szybko schną, nawet jeśli nie zdążyliśmy ich ukryć przed nagłym deszczem.

LETNIA KUCHNIA

Grillowanie, sałatki z warzyw i zieleniny zerwanej prosto z grządki? Wyznaczmy miejsce w naszym ogrodzie lub tarasie, na letnie sadzenie, gotowanie i jedzenie. Wystarczy niewielki kawałek przestrzeni aby posadzić zioła, warzywa i cieszyć się świeżością na co dzień. Do większych przestrzeni i ogrodów możemy kupić lub wymurować grill albo skorzystać z innych oferowanych przez rynek opcji – np. paleniska w formie metalowej misy. Można nad nim zawiesić żeliwny kociołek lub smażyć kiełbaski starym sposobem – na patyku.

ZACISZNY AZYL

Miejsce na drzemkę, lekturę, na chwilę tylko dla siebie. Najlepiej w lekkim oddaleniu, ukryte wśród roślin. Tu rządzi leżak, ogrodowe łóżko lub hamak zawieszony między drzewami.

stylowe inspiracje Alei Bielany - Wypoczynek w Słońcu
stylowe inspiracje Alei Bielany - Wypoczynek w Słońcu
stylowe inspiracje Alei Bielany - Wypoczynek w Słońcu

Dobrze urządzony ogród, taras czy nawet balkon daje nam możliwość zaproszenia gości w inny wymiar, wyjścia na świeże powietrze, ciekawą organizację czasu wolnego. Możemy stworzyć tutaj dodatkowy pokój, miejsce zabaw i odpoczynku, a nawet własną szklarnię ze świeżymi warzywami i owocami. Zainspiruj się już dziś i twórz, buduj, urządzaj!