W listopadzie 2021 roku w ramach akcji Pokochaj swoje rzeczy na dłużej zorganizowaliśmy szereg warsztatów DIY. Chcieliśmy pokazać, że przedmioty, które już nam się znudziły lub przestały spełniać swoją funkcję wcale nie muszą trafiać na śmietnik! Uczestnicy dowiedzieli się jak nadać starym rzeczom drugie życie podczas następujących warsztatów:

Meble od nowa

Chcesz spersonalizować swój mebel? Na warsztatach w bardzo prosty sposób, własnoręcznie, stworzymy unikalne dodatki do Twojego wnętrza. W ramach upcyclingu wykorzystamy używane meble nadając im inny charakter.

Eko-chodniki. Warsztaty tkackie

Doświadczenie z tkaniem nie jest wymagane :) Na warsztatach nauczysz się rozdzierać dzianinę i wiązać ją ze sobą, żeby uzyskać długi sznurek. Każdy wyjdzie z zajęć z okrągłym dywanikiem, wspaniale nadającym się do pokoju czy łazienki.

W odbiciu roślin

17 i 22 listopada, godz. 17:00

Odbijanie roślin na tkaninach, torbach, poszewkach czy koszulkach przy pomocy niespieralnych farb do tkanin to doskonałe rozwiązanie na ich odświeżenie! Unikatowe, naturalne i piękne odbitki paproci czy bluszczu ozdobią każdy materiał, sprawią, że nawet najbardziej zużyta torba zyska nowe życie.

Dekoracje boho

Niezwykły sposób na „drugie życie” jeansów to ozdoba w stylu boho do powieszenia na ścianie. Jeansowe pióra, korale zawieszone na gałęzi wyciągniętej z Odry, pełnej śladów natury i czasu…