Past event
10월 9일 - 2023년 10월 28일

Weź udział w kosmicznej misji w Alei Bielany

Młodzi astronauci poszukiwani! Od 9 do 28 października Aleja Bielany zmienia się w prawdziwe centrum Układu Słonecznego.

W tym czasie stanie u nas aż 5 ogromnych modeli planet (namiotów planetarnych o średnicy od 3 do 5 m) - Słońce, Merkury, Wenus, Ziemia i Mars. Od poniedziałku do czwartku planety będzie można podziwiać z zewnątrz, a po zeskanowaniu specjalnego QR kodu przy pomocy swojego telefonu dowiedzieć się ciekawostek i informacji na temat każdej z nich.

Natomiast w piątki i soboty każdy poszukiwacz kosmicznych przygód będzie mógł wejść do środka i przeżyć symulacje zjawisk, jakie panują na danej planecie.

Mali astronauci sprawdzą z czego składa się Merkury, jak wygląda deszcz na Wenus i rozbłyski na Słońcu, będą też mieli niepowtarzalną okazję dotknąć prawdziwych meteorytów czy posterować modelem marsjańskiego łazika.

Uczestnicy przed wejściem do każdej z planet, przygotują się do misji: ubiorą specjalne obuwie magnetyczne na Merkurym, założą osłony NRC z pulsoksymetrami w Wenus, otrzymają chwytaki do okazów na Marsie lub założą specjalne okulary, aby zobaczyć wnętrze Słońca. Będzie też możliwość wykonania selfie na tle tropikalnego lasu na Ziemi.

Warsztaty odbywać się będą w każdy piątek (13, 20 i 27 października) w godzinach od 15.00 do 19.00 oraz sobotę (14, 21 oraz 28 października) od 11.00 do 19.00.

Warsztaty są bezpłatne, trwają ok. 10-15 min. i są dostępne bez limitu wieku. Należy jedynie zapoznać się z indywidualnymi zasadami wejścia z uwagi na efekty specjalne. Na warsztaty nie obowiązują wcześniejsze zapisy - wystarczy przybyć na miejsce i poczekać na swoją kolej do planetarnej misji!

Houston... zaczynamy odliczanie do zabawy!