Free event!Bookable only
29 вер. - 30 вер. 2023 р.

Bezpieczeństwo dzieci w sieci – bezpłatne warsztaty dla rodziców

Wirtualny świat to ogromne źródło wiedzy i inspiracji, ale też zagrożeń, szczególnie dla młodych osób. Jak uchronić dziecko przed negatywnym wpływem Internetu? Jak zapobiegać próbom wykorzystania nieletnich, reagować na kradzież danych? I przede wszystkim: ile czasu nasze dzieci powinny spędzać w Internecie?

Na te i inne pytania odpowiedzą psycholożki, blogerki i autorki książek o tematyce psychologicznej: Monika Kotlarek i Natalia Ziopaja podczas bezpłatnych warsztatów na żywo!

„Bezpieczeństwo w sieci” – prowadząca – Monika Kotlarek, autorka bloga Psycholog Pisze

29.09.2023 o 17.00 i 18.00 w lokalu MIĘDZY STOŁAMI

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci? Cyberprzemoc – jak sobie z nią radzić? Jak rozpoznać cyberoszustów, fake newsy i wyłudzenie danych? Czym jest child grooming i sexting, kiedy możemy mówić o uzależnieniu dziecka od Internetu… o tych i wielu innych kwestiach będzie opowiadać Monika Kotlarek – psycholog z wieloletnim doświadczeniem, prowadząca gabinet psychologiczny online, członek Australian Society of Rehabilitation Counsellors, pracująca także jako Mental Health Worker w organizacji rządowej w Sydney.

Zapisz się

„Fake news i dezinformacja” – prowadząca – Natalia Ziopaja, autorka bloga Psychologiczne ciekawości

30.09.2023 o 15.00 i 16.00 w lokalu FOROOM

Czym jest fake news i jak go zidentyfikować? W jaki sposób funkcjonuje manipulacja medialna i dezinformacja? Na czym polega fact-checking oraz bańka informacyjna? I przede wszystkim jak nauczyć dzieci rozpoznawać fałszywe treści w Internecie. Podczas warsztatów rodzice zyskają wiedzę z zakresu fałszywych treści w Internecie i poznają narzędzia, pozwalające weryfikować informacje.

Zapisz się

Warsztaty odbywają się w ramach cyklicznego wydarzenia Wszystko gra – sprawdźcie szczegóły:

Wszystko gra

W programie wydarzenia także spotkanie z Yoshim – gamerem i youtuberem:

Yoshi w Alei Bielany