Take care of the planet

Hej, chcemy z Tobą chwilę porozmawiać.

Pewnie tak, jak my często masz głowę zajętą sprawami dnia codziennego i nie zawsze znajdujesz czas, aby na moment zatrzymać się i rozejrzeć dookoła. Sprawa jednak tego wymaga, bo chodzi o coś naprawdę ważnego – o przyrodę!

Każdego dnia masz szansę, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. To nie muszą być heroiczne czyny, ale zwykłe decyzje, które podejmuje każdy z nas. O co chodzi? Na przykład o zabranie ze sobą materiałowej torby na zakupy, zrezygnowanie z plastikowych słomek, czy zakręcanie wody podczas mycia zębów. Myślisz, że to nie ma znaczenia i sam świata nie zmienisz? To teraz pomyśl o tym, że ponad 640 000 mieszkańców Wrocławia, codziennie przez 365 dni w roku rezygnuje z jednej plastikowej reklamówki, którą bierze ze sklepu. Robi wrażenie, prawda? To już jest wymierny efekt, który możesz zauważyć. Dlaczego? Bo małe gesty, naprawdę się liczą, a ich siła tkwi w konsekwencji i oddziaływaniu na innych. My chcemy Ci pokazać, że razem możemy więcej i naprawdę mamy wpływ na to, co dzieje się z przyrodą.


Wiemy jednak, że niezwykłe tematy wymagają niezwykłych rozwiązań, dlatego nie będziemy straszyli Cię danymi i przytaczali wypowiedzi światowych ekspertów. Chcemy Cię zainspirować i obudzić w Tobie ekologiczną wrażliwość, która przecież drzemie w każdym z nas. Dlatego przygotowaliśmy niezwykłą wystawę, dzięki której będziesz mógł odkryć w sobie siłę i motywację do działania.


Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych polskich ilustratorów, którzy pomogli nam zamienić klasyczne sklepowe witryny w unikalne obrazy. Marta Wójcik-Śmierska, Katarzyna Bogucka, Dawid Ryski, Przemek Liput i Łukasz Majerowski stworzyli dedykowane prace które w ciekawy sposób odnoszą się do naszych codziennych nawyków, pokazując jak pozytywnie mogą one wpłynąć na nasze życie.

Dużą dawkę  dobrej energii i sztukę na wysokim poziomie. A oto hasła, które mogą streścić nasze grafiki: Minimum odpadów, maximum radości; Zachowaj spokój, nie lej wody; Segreguj śmieci, odwdzięczą Ci się koncertowo; Roślinny kąt? Miód na serce planety; Zuch! W zdrowym świecie, zdrowy duch! Ale to tylko słowa, które nie opiszą w pełni tego, co przygotowaliśmy. To po prostu trzeba zobaczyć!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej niezwykłej galerii. Przyjdź do Alei Bielany i sprawdź, co ekologicznego zmalowali nam polscy ilustratorzy.