Aleja Pomaga

W Alei Bielany Rodzina jest w centrum. Co to oznacza? Znacznie więcej niż tylko bogatą ofertę rozrywkowo-edukacyjną dla najmłodszych gości oraz ich rodziców! Dla nas rodzina to wspólnota, wzajemna pomoc, współdzielona radość, ale także bezinteresowne wsparcie w trudniejszych momentach.

Dlatego celem naszych inicjatyw jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim szeroko rozumiana pomoc, a nasze działania dążą do niesienia wsparcia przede wszystkim w takich obszarach takich jak społeczeństwo, edukacja i ekologia.

SPOŁECZEŃSTWO

Czujemy się częścią lokalnej społeczności i pragniemy wspierać tych, którym pomoc jest niezwykle potrzebna: małych pacjentów, wychowanków domów dziecka oraz ludzi starszych i samotnych. To z myślą o nich staramy się organizować takie akcje jak na przykład Turniej Skręcania Mebli, który poza rywalizacją o bon zakupowy do sklepu IKEA, posiadał wymiar charytatywny: komplety złożonych podczas eventu mebli trafiły do znajdującego się w okolicy Domu dla Dziecka.

Podobnie z wielką radością przekazywaliśmy maluchom znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej, ale też mieszkańcom domów pomocy społecznej, choinki udekorowane ozdobami, które podczas eventu mikołajkowego wykonywali mali Klienci Alei Bielany.

Natomiast dzięki niebanalnej inicjatywie blogerki Natalii Bielawskiej mogliśmy wesprzeć małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu kolorowymi poszewkami – wszystko w ramach akcji „Uszyj Jasia”, która zachęcała Klientów Alei Bielany do własnoręcznego uszycia na maszynie poszewki na poduszkę. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem odwiedzających, a maszyny przez dwa dni trwania eventu rozgrzane były do czerwoności!

EDUKACJA

W ramach naszych inicjatyw staramy się zarówno pomagać, jak i edukować – tak dzieci, jak i ich rodziców. Stąd pomysł na akcję „Pink-up Girls!”, zorganizowaną w Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi. Bezpłatne badania mammograficzne, porady brafitterek oraz rozmowy z lekarzami i ekspertami. To tylko część wydarzeń, jakie towarzyszyły tej akcji, mającej zwiększyć świadomość konieczności badań profilaktycznych. Natomiast organizując wydarzenie „Siła serca”, staraliśmy się zwrócić uwagę na poważne zagrożenie, jakim są choroby związane z układem krążenia. W ramach eventu klienci mieli okazję między innymi wykonać bezpłatne badania EKG, zmierzyć poziom cholesterolu i glukozy, a także skorzystać z porad trenerów personalnych i dietetyków.

EKOLOGIA

Nie zapominamy także o naszym otoczeniu. „Akcja H2O – zakręć to!” ma pokazać jak cennym zasobem jest woda. W jej ramach pokazujemy proste sposoby na jej oszczędzanie i podpowiadamy jak dokonując niewielkich zmian w codziennych czynnościach możemy przyczynić się do zmniejszenia zużycia tego wartościowego surowca. Widowiskowe eksperymenty dla dzieci, edukacyjne wystawy, audycje dydaktyczne, ale także realne zmiany w infrastrukturze i rozwiązaniach technologicznych Alei Bielany, które służą zmniejszeniu zużycia wody o 3% rocznie – to nasz wkład w ochronę lokalnych zasobów wody.

Jako Aleja Bielany pragniemy zaoferować znacznie więcej niż szeroką ofertę zakupową oraz rozrywkową dla całej rodziny. Pragniemy zachęcić naszych Klientów do uczestniczenia w życiu lokalnej społeczności i pokazywać, że czasem poświęcając tylko chwilę możemy mieć ogromny wpływ na życie drugiego człowieka.