Otwarci na emocje

W ramach pomocy w przezwyciężaniu problemów psychicznych, jakich mogą doświadczać dzieci z rodzin uboższych lub przemocowych w związku z konsekwencjami izolacji, Aleja Bielany wraz ze specjalistami z organizacji pozarządowych: Stowarzyszeniem Pomocy ISKIERKA oraz Fundacją PozyTYwka, przygotowały program „OTWARCI NA EMOCJE” . Podczas warsztatów organizowanych w trakcie programu, dzieci oraz ich rodzice nauczą się między innymi tego, jak rozmawiać o swoich uczuciach.

W trakcie warsztatów prowadzone będą zajęcia m.in. z:
·       socjoterapii,
·       sensoplastyki,
·       robotyki,
·       dogoterapii.

Chętni rodzice mogą wziąć udział w warsztatach wychowawczych “Bez klapsa: jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”.

Wszystkie zajęcia pozwolą dzieciom być bardziej świadomymi swoich uczuć i potrzeb, pomogą zredukować napięcia emocjonalne i nauczą koncentracji na rozwiązaniach.   Rodzicom natomiast pozwolą poszerzyć umiejętności wychowawcze, pomagające w wychowywaniu dziecka bez przemocy. 

Program „OTWARCI NA EMOCJE” wspiera także IKEA Wrocław, należąca do Grupy Ingka, która przekazała fundacjom wyposażenie i materiały edukacyjne, przydatne podczas terapii podopiecznych.

Wsparcia dla realizacji Programu udzielił Departament Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, uznając inicjatywę Alei Bielany za niezwykle ważny społecznie i zdrowotnie projekt wspierający dzieci i młodzież oraz ich rodziców.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom w Szczególnie Trudnej Sytuacji Życiowej „ISKIERKA”
pl. św. Macieja 5
50 -244 Wrocław
tel.: (+48) 71 322 41 14
iskierka.wroc@gmail.com

Fundacja PozyTYwka
Telefon: 71 338 30 03
ul. Gajowicka 164/1
53-150 Wrocław
biuro@fundacjapozytywka.org.pl