Otwarci na emocje

W ramach pomocy w przezwyciężaniu problemów psychicznych, jakich mogą doświadczać dzieci z rodzin uboższych lub przemocowych w związku z konsekwencjami izolacji, Aleja Bielany wraz ze specjalistami z organizacji pozarządowych: Stowarzyszeniem Pomocy ISKIERKA oraz Fundacją PozyTYwka, przygotowały program „OTWARCI NA EMOCJE”. Podczas warsztatów organizowanych w trakcie programu, dzieci oraz ich rodzice nauczyły się między innymi tego, jak rozmawiać o swoich uczuciach.

W trakcie warsztatów prowadzone były zajęcia m.in. z:
· socjoterapii,
· sensoplastyki,
· robotyki,
· dogoterapii.

Chętni rodzice mogli wziąć udział w warsztatach wychowawczych Bez klapsa: jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”.

Wszystkie zajęcia pozwoliły dzieciom być bardziej świadomymi swoich uczuć i potrzeb, pomogły zredukować napięcia emocjonalne i nauczyły koncentracji na rozwiązaniach. Rodzicom natomiast pozwoliły poszerzyć umiejętności wychowawcze, pomagające w wychowywaniu dziecka bez przemocy.  

W ramach programu „OTWARCI NA EMOCJE” powstały dwie niezwykłe bajki, opowiadające o emocjach.

Program „OTWARCI NA EMOCJE” wsparła także IKEA Wrocław, należąca do Grupy Ingka, która przekazała fundacjom wyposażenie i materiały edukacyjne, przydatne podczas terapii podopiecznych.

Wsparcia dla realizacji Programu udzielił Departament Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, uznając inicjatywę Alei Bielany za niezwykle ważny społecznie i zdrowotnie projekt wspierający dzieci i młodzież oraz ich rodziców.

Aleja Bielany - Otwarci na emocje
Aleja Bielany - Otwarci na emocje
Aleja Bielany - Otwarci na emocje


W sumie zrealizowanych zostało ponad 150 godzin kreatywnych warsztatów i zajęć socjoterapeutycznych, w których wzięło udział… prawie 90 uczestników!


Aleja Bielany - Otwarci na Emocje
Aleja Bielany - Otwarci na Emocje
Aleja Bielany - Otwarci na Emocje