Aleja Bielany dołącza do ogólnopolskiego projektu Serce od Serca!

3 grudnia na placu przed TK Maxx czekać będą na Was maszyny do szycia, nici, a także kolorowe, wykrojone materiały od IKEA. Wszystko po to, aby uszyć rehabilitacyjne poduszki dla kobiet z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Nie trzeba umieć szyć na maszynie, aby dołączyć. Na odwiedzających czekać będą koordynatorzy ze stowarzyszenia Grupa z Pasją, którzy pomogą w obsłudze sprzętu. Po wstępnym zszyciu, poduszki uzupełnić będzie można specjalnie przygotowanym wypełnieniem i spakować do specjalnych woreczków. Jeszcze przed Świętami trafią one do kobiet z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Weź udział w świątecznej akcji szycia poduszek dla Amazonek z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Projekt „Serce od serca” polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację kobiet po mastektomii na każdym etapie – zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku.

To rodzinne dzieło pomocy, w którym mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Na chętnych czekają 3 strefy:

❤️ Strefa szycia

Tutaj zszywamy na maszynie dwie części poduszki z kolorowych materiałów IKEA. Pamiętamy o zostawieniu kilkucentymetrowego otworu, przez który włożymy wypełnienie!

❤️❤️ Strefa wypełnienia

Odmierzoną kulką silikonową delikatnie wypełniamy zszyte wcześniej poduszki. Zaszywamy poduszkę ściegiem krytym.

❤️❤️❤️ Strefa pakowania

Wkładam poduszkę do specjalnej torebki, zawiązujemy tasiemką i umieszczamy w wielkiej skrzyni serc

Podaruj serce od serca!

Projekt objęła Matronatem Dolnośląska Rada Kobiet

Wrocławska Rada Kobiet