Czy u Was też sobota jest dniem porządków? 

Myjemy okna, odkurzamy, robimy pranie…
A gdyby tak najbliższą sobotę przeznaczyć na sprzątanie…Ziemi, która jest przecież naszym domem?

Dołączcie wraz z nami do 27. Finału akcji Sprzątanie Świata fundacji Nasza Ziemia pod hasłem „W tym roku posprzątam swój kawałek Polski”! Jak?

Spotkajmy się w sobotę, 19 września o 11.00 w Bielanach Wrocławskich na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Kwiatowej i Porzeczkowej (naprzeciwko terenu cmentarza). Niedaleko znajdują się piękne, jednak zaśmiecone tereny „lasku bielańskiego”. Posprzątajmy je wspólnie! 

Wszyscy uczestnicy otrzymają rękawiczki i worki z podziałem na frakcje, dostępne będą także chwytaki, maseczki oraz płyn do dezynfekcji. Zabierzcie drugie połówki, przyjaciół, dzieciaki i znajomych! Akcję zakończymy o 14.00. A na uczestników czekają eko-upominki!

Aleja Bielany - Sprzątanie świata
Na koniec kilka praktycznych porad:
🌿 Zbieramy śmieci z podziałem na frakcje: worki żółte  plastik, worki zielone  szkło, worki czarne – odpady zmieszane
🌿 Dla wygody polecamy założyć wysokie buty, przyda się też odzież z długim rękawem
🌿 Respektujemy zasady bezpieczeństwa i zachowujemy minimum 1,5 m odległości od siebie
🌿 Nosimy maseczki i rękawiczki
🌿 I ostatni punkt: nie śmiecimy więcej!


W tym roku szczególną uwagę poświęcamy żółtej frakcji odpadów - plastikowi. Badania pokazują, że zużywamy go niestety codziennie bardzo dużo - jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… a to tylko niestety wierzchołek góry lodowej. Właśnie dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmi: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Aleja Bielany - Sprzątanie świata

Robi wrażenie, prawda? Na szczęście każdy z nas może zahamować falę plastiku. Wystarczy stopniowo ograniczać jego ilość w życiu codziennym. Na początek postarajmy się chociaż jeden tydzień w miesiącu: nie kupować produktów wykonanych z plastiku, opakowanych w plastik oraz robić zakupy bez użycia jednorazowych „foliówek”. To nie musi być trudne!

Źródło