Akademia Alei Bielany

Aleja Bielany aktywnie angażuje się w życie lokalnych społeczności, niosąc wsparcie osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji.

Aby realizować tę misję, we współpracy z naszymi najemcami i organizacjami pozarządowymi uruchomiliśmy projekt Akademia Alei Bielany, oferujący możliwości zatrudnienia i edukacji. Projekt ma na celu poprawę umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu na polskim rynku pracy. Akademia działa w trzech naszych centrach handlowych (w Wola Parku w Warszawie i w Porcie Łódź w Łodzi).

Pierwsza odsłona projektu Akademii Alei Bielany dobiegła końca!

Był to intensywny czas nauki, szkoleń, ale także pracy - dla niektórych uczestników tej pierwszej w życiu. Minione tygodnie spędziliśmy razem z 9 kursantami: Maryną, Maksymem, Anastiasiią, Aliną, Kariną, Tetianą, Ivanną, Anastasiią i Natalią.

Nowe doświadczenia

Wspólnie z naszymi najemcami i organizacjami pozarządowymi stworzyliśmy miejsce do intensywnego kursu języka polskiego, pogłębiania wiedzy z zakresu kultury pracy w polskim środowisku, a przede wszystkim  zorganizowaliśmy pełnopłatne staże dla każdego z nich, podczas których w praktyce mogli poznać zasady obsługi kasy fiskalnej, kontaktu z klientem, czy działania niezbędnych w danym salonie programów i urządzeń.

Absolwenci Akademii

Po zakończeniu programu część z uczestników znalazła stałe zatrudnienie w IKEA lub lokalach naszych Najemców, a część wykorzystała zdobytą wiedzę i kompetencje, aby z odwagą i pewnością pójść wybraną ścieżką zawodową.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Maksym, Dniepr – IKEA

Anastasiia, Mikołajów – LESS.Store

Maryna, Czernihów – IKEA

Alina, Dniepr – Empik

Karina, Donieck – Empik