Radość, smutek, złość, spokój…

to uczucia, które towarzyszą na co dzień zarówno nam, jak i naszym dzieciom. Czasem jednak nasze pociechy mogą  mieć trudności w nazwaniu i zrozumieniu swoich emocji.

Szczególny czas epidemii jest dla niektórych dzieci dużym wyzwaniem, a wejście w nowy rok szkolny – źródłem wielu skrajnych emocji. Dlatego wraz z wrocławską pisarką Magdaleną Zarębską, ilustratorką Katarzyną Domżalską oraz psychologami akcji „Otwarci na emocje”, stworzyliśmy dwie bajki edukacyjne.

„Bajka o Radości i Smutku” oraz „Bajka o Złości i Spokoju” opowiadają o skrajnych emocjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi.

Przeczytajcie historie o cioteczce Nadziei i perypetiach jej podopiecznych. Śledząc losy młodych bohaterów, dzieci dowiedzą się jakie są  sposoby na nazywanie swoich uczuć, rozładowanie napięć i przede wszystkim -  poznają wartość rozmowy.

„Bajka o Radości i Smutku”

„Bajka o Złości i Spokoju”

Zachęcamy do ściągnięcia bajek w formie pdf – będą doskonałymi historiami do czytania przed snem. Kto wie, może staną się ulubionymi bajkami właśnie Waszych dzieci? :)

Pobierz bajkę klikając w przycisk

Ale to nie wszystko!

Do programu „Otwarci na emocje” zaprosiliśmy Osobowości świata muzyki i radia, nieodłącznie związane z Wrocławiem. L.U.C. – raper, beatboxer i producent muzyczny oraz Paweł Gołębski – dziennikarz i prezenter, obecnie związany z Radiem RAM nagrali video z własnymi interpretacjami bajek. 

Obejrzyjcie unikalne nagrania z ich udziałem!