Aleja Bielany - Daj odpocząć swojemu telefonowi etap 2

„Daj odpocząć swojemu telefonowi”

Dzień bez telefonu. Brzmi niepokojąco? Może nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. I może warto od czasu do czasu przełączyć się na tryb „TU I TERAZ”? 

Telefony – są naszym centrum dowodzenia, encyklopedią, narzędziem pracy i źródłem rozrywki. Cały czas pracują na najwyższych obrotach. Muszą wiedzieć wszystko, być niezawodne, stale w gotowości. Jak możemy się im odwdzięczyć za wszystko, co dla nas robią? Zdecydowanie powinniśmy dać im odpocząć! 
A co z nami?
Nam też przyda się chwila wytchnienia od smartphona!

„Daj odpocząć swojemu telefonowi” to kampania, w której Aleja Bielany i IKEA zachęcają do odłożenia na chwilę komórek i zmiany statusu na BYCIE RAZEM. 
Jak to zrobić? To proste!

Daj odpocząć emoji kwadrat do prawej


RADA 1 Dodaj sąsiada do grona znajomych!

Podczas, gdy Twój telefon ucina sobie drzemkę, ty możesz skupić się na budowaniu relacji sąsiedzkich. W jaki sposób? Najlepiej zastosować offline’ową, znaną od pokoleń metodę na szklankę cukru. Sąsiad szeruje cukier, a ty w zamian odwdzięczasz się rozmową.

Daj odpocząć emoji kwadrat do prawej


RADA 2 Zobacz coś w realu!

Podczas, gdy twój telefon ładuje akumulatorki, ty możesz się od niego odłączyć i ruszyć na wycieczkę bez przewodnika. Sprawdź aktualności w miejskim parku, poprzeglądaj sklepowe witryny, polub kilka miejscówek i zobacz, jak fajnie być off-line!

Daj odpocząć emoji kwadrat do prawej


RADA 3 Poczatuj na żywo!

Gdy twój telefon odpoczywa od codziennych obowiązków, ty umów się na pogaduchy z przyjaciółką. Zamelduj się w ulubionej kawiarni i w cudownym nastroju świętuj ten szczególny dzień - na żywo!

Daj odpocząć emoji kwadrat do prawejRADA 4 Zmień status na bycie razem!

Szeruj zainteresowania wśród znajomych, podziel się pasjami na realnym forum, a bycie offline dodaj do ulubionych!
Najsłodszą na to opcją są Imieniny ulicy Czekoladowej!


Do akcji „Daj odpocząć swojemu telefonowi” przyłączyli się popularni influencerzy: Kocham Wrocław, Wrocławskie Podróże Kulinarne oraz Karolina Sobańska.
Chcąc pokazać, że czas bez telefonu może być równie wartościowy, 15 października przeszli na tryb offline. O tym, jak spędzili dzień bez smartphona opowiedzą 
26 października.