Aleja Bielany - Dbaj o planetę

Hej, chcemy z Tobą chwilę porozmawiać.

Pewnie tak, jak my często masz głowę zajętą sprawami dnia codziennego i nie zawsze znajdujesz czas, aby na moment zatrzymać się i rozejrzeć dookoła. Sprawa jednak tego wymaga, bo chodzi o coś naprawdę ważnego – o przyrodę!

Każdego dnia masz szansę, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. To nie muszą być heroiczne czyny, ale zwykłe decyzje, które podejmuje każdy z nas. O co chodzi? Na przykład o zabranie ze sobą materiałowej torby na zakupy, zrezygnowanie z plastikowych słomek, czy zakręcanie wody podczas mycia zębów. Myślisz, że to nie ma znaczenia i sam świata nie zmienisz? To teraz pomyśl o tym, że ponad 640 000 mieszkańców Wrocławia, codziennie przez 365 dni w roku rezygnuje z jednej plastikowej reklamówki, którą bierze ze sklepu. Robi wrażenie, prawda? To już jest wymierny efekt, który możesz zauważyć. Dlaczego? Bo małe gesty, naprawdę się liczą, a ich siła tkwi w konsekwencji i oddziaływaniu na innych. My chcemy Ci pokazać, że razem możemy więcej i naprawdę mamy wpływ na to, co dzieje się z przyrodą.

Wiemy jednak, że niezwykłe tematy wymagają niezwykłych rozwiązań, dlatego nie będziemy straszyli Cię danymi i przytaczali wypowiedzi światowych ekspertów. Chcemy Cię zainspirować i obudzić w Tobie ekologiczną wrażliwość, która przecież drzemie w każdym z nas. Dlatego przygotowaliśmy niezwykłą wystawę, dzięki której będziesz mógł odkryć w sobie siłę i motywację do działania.

Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych polskich ilustratorów, którzy pomogli nam zamienić klasyczne sklepowe witryny w unikalne obrazy. Marta Wójcik-Śmierska, Katarzyna Bogucka, Dawid Ryski, Przemek Liput i Łukasz Majerowski stworzyli dedykowane prace które w ciekawy sposób odnoszą się do naszych codziennych nawyków, pokazując jak pozytywnie mogą one wpłynąć na nasze życie.

Aleja Bielany - Dbaj o planetę

Dużą dawkę  dobrej energii i sztukę na wysokim poziomie. A oto hasła, które mogą streścić nasze grafiki: Minimum odpadów, maximum radości; Zachowaj spokój, nie lej wody; Segreguj śmieci, odwdzięczą Ci się koncertowo; Roślinny kąt? Miód na serce planety; Zuch! W zdrowym świecie, zdrowy duch! Ale to tylko słowa, które nie opiszą w pełni tego, co przygotowaliśmy. To po prostu trzeba zobaczyć!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej niezwykłej galerii. Przyjdź do Alei Bielany, startujemy już 28 sierpnia, wtedy to zaczniemy malować nasze prace, będą powstawać na oczach klientów przez kolejne 2 tygodnie.

Aleja Bielany - Dbaj o planetę
Rusza Cię dobro Ziemi? Segreguj śmieci!
Autor: Przemek Liput


Grasz w zielone? Graj, bo warto, stawką jest nasza planeta! Sprawdzaj, gdzie wyrzucasz śmieci. Segregacja nie jest trudna, wystarczy, że zapamiętasz klika reguł. Zapomniałeś, jak to trzeba robić? Podpowiadamy! Teraz już nie ma wymówek.
• Kolor niebieski - papier
• Kolor zielony - szkło
• Kolor żółty - metale i tworzywa sztuczne
• Kolor brązowy - bio
• Kolor czarny - odpady mieszane

Aleja Bielany - Dbaj o planetę
Minimum odpadów, maximum radości 
Autor: Marta Wójcik-Śmierska


Minimalizm oraz podejście zero waste to trendy z którymi warto zapoznać się już dziś i zadbać o to, aby to była długa i szczęśliwa relacja. Dlaczego? Bo z pewnością łatwiej funkcjonuje nam się, jeśli nie otaczamy się rzeczami, które zaburzają naszą przestrzeń i stoją bezużyteczne. Gwarantujemy też, że dawanie drugiego życia starym przedmiotom przynosi ogromną satysfakcję. Podpowiadamy, jak to zrobić:
Otaczaj się tylko niezbędnymi rzeczami
Używaj opakowań wielorazowych
Napraw zamiast kupować nowe
Oddaj rzeczy i ubrania, których nie używasz

Aleja Bielany - Dbaj o planetę
Zachowaj spokój, nie lej wody 
Autor: Katarzyna Bogucka 


Denerwuje Cię, jak ludzie, którzy z Tobą rozmawiają, wylewają potok słów zamiast konkretnie przekazać informację? Podobnie jest w środowisku, tutaj lanie wody też nie ujdzie Ci na sucho! Liczy się każda kropla, dlatego wrzuć na luz i nie trać energii na niepotrzebne sprawy. Działaj konkretnie i chroń środowisko!
Zobacz, co możesz zrobić:
• Zakręć kran w czasie mycia zębów
• Zamień wannę na prysznic
• Skróć czas kąpieli 
• Zbieraj deszczówkę, przyda się do podlewania roślin

Aleja Bielany - Dbaj o planetę
Roślinny kąt? Miód na serce planety 
Autor: Łukasz Majerowski


Przyroda już tyle zrobiła dla Ciebie, teraz Ty możesz się jej odwdzięczyć! Podziel się swoją przestrzenią i stwórz w swoim domu kwitnący kąt, który będzie miejscem dla pszczół.  Bee smart, bee eco!
• Wybierz miododajne rośliny balkonowe 
• Nie stosuj chemii 
• Stwórz miejsce schronienia dla pszczół

Aleja Bielany - Dbaj o planetę
Zuch! W zdrowym świecie, zdrowy duch! 
Autor: Dawid Ryski


Wpraw ciało w ruch, to poprawi Twoje samopoczucie i zdrowie. Gwarantujemy, że świat z perspektywy roweru, rolek czy hulajnogi jest jeszcze piękniejszy. A jeśli masz wybór, zaproponuj sąsiadom wspólne dojeżdżanie do pracy. Pogoda ducha na cały dzień gwarantowana!
• Wybierz komunikację miejską zamiast samochodu
• Zrezygnuj z samolotu, podróżuj pociągiem
• Zamień diesla na auto elektryczne 

Patroni:

Aleja Bielany - Radio Wrocław
Aleja Bielany - Radio ram