Jaki jest współczesny ideał kobiecości?

Perfekcyjna pani domu? Matka Polka? Przodownica pracy, umiejętnie łącząca życie zawodowe z rodzinnym? Kobieta, niezależnie od okoliczności, idealnie umalowana i zadbana? Serio? Czy naprawdę musimy przyjmować narzucone nam role?

Podczas naszych webinarów on-line przekonywaliśmy Was, że pora zerwać z syndromem siłaczki-wszechogarniaczki i zaakceptować swoje niedoskonałości. Wraz z naszymi ekspertkami udowadnialiśmy, że osiągnięcie perfekcji w nieperfekcji może być kluczem do szczęścia!

Michalina

Michalina Grzesiak

krystynoniedenerwujmatki.pl

Blogerka, słynąca z dystansu do siebie i rzeczywistości, autorka bloga "Krystyno, nie denerwuj matki" i profilu na Instagramie o tej samej nazwie. Felietonistka, instagramerka, ale przede wszystkim spełniona mama i żona. 
 

Webinar 1

Ideał matki Polki przedkładającej dobro własnych dzieci ponad wszystko jest utrwalany w głowach kobiet od pokoleń, wpędzając wiele z nas we frustracje i macierzyńskie kompleksy. Tymczasem idealna matka nie musi być przodownicą pracy, perfekcyjną panią domu i wszechogarniaczką życia.

Podczas spotkania mówiłyśmy o tym, że:

w macierzyństwie nie trzeba zatracać siebie
warto się kłócić w związku
z humoru i dystansu do życia można uczynić patent na szczęście 

… i nie tylko!

Dziękujemy za Wasze pytania, zadawane Michalinie na żywo!

Janina

Janina Bąk

janinadaily.com

Od siedmiu lat - komendant komedii w janinadaily.com. Przed ostatnie pięć - wirtuoz statystyki na Trinity College w Dublinie. Autorka bestsellerowej książki popularnonaukowej o statystyce.
 

Webinar 2
 
"Na taką ładną kobietę to aż miło popatrzeć. Od razu się lepiej pracuje. Ubierz się w sukienkę, klient doceni". Jak powinnyśmy walczyć ze stereotypami i jak reagować na seksistowskie komentarze?


Podczas spotkania mówiłyśmy o:

zmienna, emocjonalna, myśląca nielogicznie, zielona w kwestiach technicznych – jak wyglądają stereotypy płciowe w codziennym życiu
przemilczeć czy nie owijać w bawełnę – część praktyczna walki z seksizmem
czy na seksizm narażona jest także płeć męska?

… i o wielu innych sprawach!

Dziękujemy za Wasze pytania, zadawane Janinie na żywo!

Zosia

Zofia Szynal

zofiaszynal.pl

Psycholog, seksuolog, psychoterapeutka i popularyzatorka wiedzy psychologicznej. Prowadzi psychoterapię poznawczo-behawioralną, terapię schematów oraz terapię problemów seksualnych.
 

Webinar 3
 
Kobiecość ma wiele twarzy. Jesteśmy matkami, partnerkami, pracownicami i animatorkami życia – ale czy czujemy się spełnione? Co oznacza bycie kobietą szczęśliwą w XXI wieku? Webinar będzie okazją do podsumowania dwóch wcześniejszych spotkań. Ruszymy w nim w podróż w głąb kobiecego umysłu. Czemu chcemy być perfekcyjne, jak przyjmujemy role społeczne, jak akceptacja ciała wpływa na  potrzeby seksualne… 


Podczas spotkania mówiłyśmy o tym:

 jakie są role współczesnych kobiet i jakie wyzwania stawia przed nami życie
 jak zapanować nad wewnętrznym krytykiem
 co oznacza samoakceptacja

... i nie tylko!

Dziękujemy za Wasze pytania, zadawane Zofii na żywo!

Spotkania z cyklu "Między nami Kobietami" odbywały się w nowej przestrzeni Alei Bielany – Między Stołami

foto 13