aleja bielany - aleja juniora

Maj w Alei Juniora - 1-31.05.2019

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Alei Juniora!

DNI TEMATYCZNE W MAJU 
29.04-5.05.2019
ŚWIĘTO FLAGI

Jaki kształt ma flaga? Czy kolory flagi coś nam mówią? Czy z flagi można szyć sukienki? Czy tylko państwa mają flagi? Czy planeta ziemia ma swoją flagę? Jak może wyglądać Twoja własna flaga? Stwórzmy flagę Alei Juniora.


6-12.05.2019
TYDZIEŃ STRAŻAKA

Każdy zna Strażaka Sama, ale czy wiemy jak wygląda strój strażacki? Czy łatwo być strażakiem? Jaki jest numer na straż pożarną? Jak powinniśmy zachować się gdy widzimy pożar? Podzielmy się na drużyny i weźmy udział w wyścigu wozów strażackich.


13-19.05.2019
TYDZIEŃ DINUSIA

Czy znasz nazwy najbardziej popularnych dinozaurów? Kiedy one żyły? Jaki jest Twój ulubiony dinozaur? Zamieńmy aleję w Park Jurajski, stwórzmy stroje dinozaurów (maski, ogony), zróbmy małe dinusie z plasteliny i poszukajmy wspólnie na placu skamieniałości tych prehistorycznych stworzeń.


20-26.05.2019
DZIEŃ MATKI

Z okazji święta naszych kochanych Mam stwórzmy wyjątkowe laurki w kształcie serc, aby pokazać im jak bardzo je kochamy. Ułóżmy własne, oryginalne życzenia oraz wykonajmy kwiaty, które wręczymy im w tym wyjątkowym dniu.  

27.05-02.06.2019
EKO TYDZIEŃ

Czy odpowiednio dbamy o naszą planetę? Czy umiemy prawidłowo segregować odpady? Czy wiemy jak długo rozkładają się śmieci? Co to jest dziura ozonowa, czy kwaśne deszcze? Chcesz zdobyć order Zielonego Ludka – weź udział w naszym Eko-maratonie.

Zapraszamy najmłodszych również do Smalandii w IKEA - Sprawdź program!