Helios - Kultura Dostępna Luty 2020

15. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinie Helios w Alei Bielany!

Kino Helios Wrocław Aleja Bielany zaprasza w lutym na kolejne  seanse w ramach projektu Kultura Dostępna! Do repertuaru na luty trafiły tytuły: Ostatnia góra, (Nie)znajomi, Ikar. Legenda Mieszka Kosza oraz Piłsudski.
 

Miłośnikom mocnych wrażeń przypadnie do gustu film w reżyserii Dariusza Załuskiego, Ostatnia Góra, dokumentujący próbę zimowego zdobycia góry K2. Tą historią w 2018 roku żyła cała Polska! 13 lutego ekranami zawładną (Nie)znajomi - wzruszający i zarazem zabawny film, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w pewną niewinną grę, której skutki zaskoczą wszystkich…
W repertuarze nie zabraknie także filmów o tematyce historycznej. 27 lutego zaprezentowany zostanie Piłsudski z Borysem Szycem w roli tytułowej, któremu partnerują Magdalena Boczarska oraz Maria Dębska. 
Wszystkim melomanom spodoba się dzieło Macieja Pieprzycy - film Ikar. Legenda Mietka Kosza. Dawid Ogrodnik wciela się w tytułowego geniusza jazzowego. Gwiazdorska obsada oraz muzyka Leszka Możdżera stanowią obowiązkowy punkt na liście tegorocznych filmów do obejrzenia. 

REPERTUAR 15. EDYCJI CYKLU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH:

6 lutego – Ostatnia Góra
13 lutego – (Nie)znajomi
20 lutego – Ikar. Legenda Mietka Kosza
27 lutego – Piłsudski

 

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje oraz repertuar piętnastej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl