Hej! Skąd jesteś?
    
Nieważne, czy przybyłeś tu samolotem, czy dotarłeś na piechotę; przyjeżdżasz z bardzo daleka czy przychodzisz z sąsiedniej ulicy; masz zamiar zostać na dłużej czy zabawisz tylko chwilę; dopiero poznajesz świat lub czujesz się jego obywatelem. Zapraszamy do FOROOM!

Sprawdź, co się u nas dzieje:

Projekt „Młodzi Trenerzy Różnorodności”

Kurs języka polskiego

Kurs umiejętności miękkich

Arteterapia

Wstęp do kultury polskiej

Zajęcia kulinarne  “Przygoda z kuchnią polską”

    
Młodzi Trenerzy Różnorodności!

Młodzi Trenerzy Rożnorodności

  
Szkolenia dla młodzieży, chcących być ekspertami w budowaniu pozytywnych interakcji w wielokulturowym otoczeniu, przekazująca pozytywne wzorce współpracy grupowej pomimo różnic, będąca liderem w walce z uprzedzeniami i nierównościami. Szczegóły

    
Kurs języka polskiego

Kurs języka polskiego

 
Zajęcia skierowane do uczniów klas 1-3 i 4-6, pomagające podnieść kompetencje językowe i ułatwiające przyswajanie wiedzy w języku polskim.

    
Kurs umiejętności miękkich

Kurs umiejętności miękkich

  
Kurs rozwija indywidualne umiejętności dzieci z klas przygotowawczych, a jego celem jest  wypracowanie technik radzenia sobie ze stresem, efektywna komunikacja, zdolność pracy w zespole czy umiejętność negocjacji.

    
Arteterapia

Arteterapia

  
Terapia przez sztukę jest doskonałym sposobem wyrażenia siebie – pozwala na odprężenie i wyciszenie, buduje poczucie sprawczości i własnej wartości, pomaga uporać się z trudnymi emocjami, rozładowuje napięcie.

    
Wstęp do kultury polskiej

Wstęp do kultury polskiej

  
Zaznajomienie kulturą polską na wesoło. W luźny i interaktywny sposób uczestnicy poznają najważniejsze zagadnienia historii Polski, istotne dzieła kultury i zdobycze techniki. To zajęcia wspomagające, pomagające zorientować uczniów z doświadczeniem uchodźczym w polskim kontekście historyczno-kulturowym.

    
“Przygoda z kuchnią polską”

Zajęcia kulinarne "Przygoda z kuchnią polską"

  
Ciekawe, kreatywne zajęcia kulinarne, podczas których w czasie gotowania uczniowie przygotowują tradycyjne polskie potrawy, ale też dania z różnych części świata. Zajęcia mają na celu, poza poszerzeniem wiedzy, rozładowanie stresu oraz naukę pracy w grupie.

Nasze poprzednie zajęcia:

FOROOM

Czym jest FOROOM?

FOROOM to miejsce niezwykłych spotkań. Jakich? Inspirujących, energetyzujących, wielokulturowych! To także przestrzeń wymiany myśli, dzielenia się doświadczeniami i przeżyciami – a wszystko to w internacjonalnym towarzystwie!

To tutaj każdy, niezależnie od narodowości, będzie mógł wziąć udział w kreatywnych warsztatach, przybliżających różne kultury, uczestniczyć w kursach i klubach językowych, spotkaniach i wydarzeniach kulturalnych, a także uzyskać pomoc prawną w kwestiach migracyjnych. 

Zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych! Program zajęć w FOROOM będzie na bieżąco aktualizowany, tak aby każdy mógł w nim znaleźć coś dla siebie. 

Bo każdy z nas jest przybyszem. Spotkajmy się więc na forum! :)

Gdzie znajdziecie FOROOM?

Punkt znajduje się na I piętrze Alei Bielany, niedaleko wejścia środkowego, tuż przy Akademii Tańca ESENS.

Foroom - mapka

Partnerzy

WCRS - logo
Fundacja FREYA
Fundacja Ukraina - logo
Mode - logo