Hej! Skąd jesteś?
    
Nieważne, czy przybyłeś tu samolotem, czy dotarłeś na piechotę; przyjeżdżasz z bardzo daleka czy przychodzisz z sąsiedniej ulicy; masz zamiar zostać na dłużej czy zabawisz tylko chwilę; dopiero poznajesz świat lub czujesz się jego obywatelem. Zapraszamy do FOROOM!

Zapraszamy do zapisów na warsztaty

Dla pierwszych 50 uczestników naszych warsztatów mamy darmowe wejściówki do parku rozrywki Loopy’s w Alei Bielany!*

*Od 28.07.2021

COOLturalnie dookoła świata

Organizator: Fundacja FREYA

COOLturalnie dookoła świata (dzieci 5-10 lat)

Cykl zajęć dla dzieci, w których podczas warsztatów będą mogły poznać różne kultury i starożytne cywilizacje. Wraz z animatorami mali uczestnicy udadzą się do krajów egzotycznych, wyruszą w podróż do starożytnych cywilizacji, poznają też różnice między krajami anglojęzycznymi. Wszystkie spotkania odbędą się w atmosferze zabawy połączonej z odrobiną wiedzy, którą uczestnicy warsztatów zabiorą ze sobą do domu. 
Zajęcia odbywają się w towarzystwie rodziców/opiekunów.

poniedziałek - piątek, 11:00 - 12:30

warsztaty językowe

Organizator: Fundacja UKRAINA

Warsztaty językowe (dzieci 7-10 lat)

Z myślą o uczniach, dla których Polska stała się nowym domem, a język polski - drugim językiem przygotowaliśmy językowe zajęcia edukacyjne łączące naukę w formie zabawy z integracją. Jeden cykl półkolonii obejmuje 5 spotkań trwających 3 godziny ima na celu zwiększenie kompetencji językowych przed wejściem w nowy rok szkolny. Zajęcia skierowane są do dzieci migrantów i odbywają się bez udziału rodziców.


poniedziałek - piątek, 13:00 - 16:00

Poranki na czytanki

Organizator: Fundacja UKRAINA

Poranki na czytanki

„Poranki na czytanki" to cykl spotkań zorganizowanych z myślą o najmłodszych. Podczas głośnego czytania dzieci przenoszą się w fantastyczny świat bajek, rozwijają słownictwo i wyobraźnię. Na kanwie wspólnej lektury czerpiącej z takich wartości jak różnorodność kulturowa, wzajemny szacunek i życzliwość, przeprowadzane są zajęcia plastyczne lub inne zabawy.
Zajęcia odbywają się w towarzystwie rodziców/opiekunów.  

soboty, 11:00 - 12:00

Porady prawne

Organizator: Fundacja UKRAINA

Porady prawne  

Darmowe doradztwo prawne w kwestiach migracyjnych, obejmujące m.in.konsultacje z pytań prawa pracy, cywilnego i administracyjnego prawa oraz prawa rodzinnego.

Zapisy nie obowiązują, decyduje kolejność przyjścia.


piątki (od 30.07), 16:00 - 19:00

    
FOROOM

Czym jest FOROOM?

FOROOM to miejsce niezwykłych spotkań. Jakich? Inspirujących, energetyzujących, wielokulturowych! To także przestrzeń wymiany myśli, dzielenia się doświadczeniami i przeżyciami – a wszystko to w internacjonalnym towarzystwie!

To tutaj każdy, niezależnie od narodowości, będzie mógł wziąć udział w kreatywnych warsztatach, przybliżających różne kultury, uczestniczyć w kursach i klubach językowych, spotkaniach i wydarzeniach kulturalnych, a także uzyskać pomoc prawną w kwestiach migracyjnych. 

Zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych! Program zajęć w FOROOM będzie na bieżąco aktualizowany tak, aby każdy mógł w nim znaleźć coś dla siebie. 

Bo każdy z nas jest przybyszem. Spotkajmy się więc na forum! :)

Gdzie znajdziecie FOROOM?

Punkt znajduje się na I piętrze Alei Bielany, niedaleko wejścia środkowego, tuż przy Akademii Tańca ESENS.

Foroom - mapka

Partnerzy

WCRS - logo
Fundacja FREYA
Fundacja Ukraina - logo
Mode - logo