baner góra

Zasady     Wsparcie     Dlaczego Gatuniaki?     Edukacja     FAQ     Regulamin

  
Gatuniaki

Gatuniaki to kolekcja 12 zabawek – zwierzaków.

Są gumkami – możesz przy ich pomocy ścierać swoje rysunki. Wraz z użyciem znikają – tak jak wiele zagrożonych gatunków. Uratujmy je zanim znikną! Są też zabawkami, które sprawią dzieciom masę przyjemności.

I przede wszystkim – przedstawiają 12 zagrożonych gatunków zwierząt – tych bardziej egzotycznych i tych, które występują blisko nas. Gatunków, które znikają z naszej planety.

Hipopotam TAM
Słoń Oń
Goryl Ryl
Szympans Ans
Kangur Gur
Koala Ala
Jeż Eż
Pszczoła Oła
Waleń Leń
Rekin Kin
Delfin Fin
Żółw Uf

  
Zasady akcji

Zdobądź wszystkie Gatuniaki. Zobacz jak!

1) W trakcie trwania akcji zrób zakupy za minimum 50 zł w dowolnym sklepie na terenie Alei Bielany. Paragony z niższymi kwotami można łączyć.

2) Dowód zakupu pokaż w Punkcie Obsługi Akcji Gatuniaki. Jego dokładną lokalizację znajdziesz tutaj.

3) Za każde wydane 50 zł otrzymasz jedną naklejkę. Naklejki zbieraj w Karcie Kolekcjonera, którą otrzymasz w Punkcie Obsługi Akcji.

4) Zbierz pięć dowolnych naklejek, aby otrzymać wybranego Gatuniaka.

5) Za kolejne zakupy możesz otrzymać następne Gatuniaki.

Szczegóły promocji znajdziesz w regulaminie i w punkcie akcji.
Liczba nagród ograniczona.

baner środek
Sheldrick Wildlife Trust - logo

  
Nasze wsparcie

Ingka Centres, właściciel Alei Bielany, przekazał dotację w wysokości 40 000 zł na rzecz fundacji Sheldrick Wildlife Trust, która działa na rzecz ochrony słoni. Dotacja zapewni pożywienie dla 200 słoni przez 1 rok.

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat działalności fundacji Sheldrick Wildlife Trust.

Oprócz tego prowadzimy działania edukacyjne w ramach tej akcji, których celem jest zwiększenie świadomości zagrożenia życia wielu gatunków zwierząt.

  
Dlaczego Gatuniaki?

słoń

Nasza wspólna wizja w IKEA inspiruje nas do tworzenia lepszych warunków codziennego życia wielu ludzi. Wierzymy, że to życie jest naprawdę lepsze, gdy prowadzi się je w sposób zrównoważony. Chcemy wnieść swój wkład i poprzez nasze miejsca spotkań wywierać pozytywny wpływ na ludzi, społeczności i naszą planetę. Wierzymy, że kluczem do tego jest zrównoważenie wzrostu gospodarczego i pozytywnego wpływu społecznego z ochroną i odnową środowiska.

Oznacza to, że zawsze myślimy długofalowo – aby móc sprostać dzisiejszym potrzebom ludzi bez uszczerbku dla zdolności przyszłych pokoleń do zaspokojenia ich własnych potrzeb.

Akcja Gatuniaki wpisuje się w naszą strategię dbania o ludzi i planetę.

 

Bioróżnorodność – to wszystkie zwierzęta i rośliny na naszej planecie, a także ekosystemy tworzące ich siedliska, czyli takie miejsca, w których żyją zwierzaki. Bioróżnorodność pokazuje, że razem jesteśmy jedną, wielką układanką: jeśli zabraknie w niej jednego lub kilku puzzli, nie damy rady ułożyć całego obrazka.

Dlaczego bioróżnorodność jest tak ważna?

To od niej zależy życie na naszej planecie. Dba o to, żebyśmy byli zdrowi, dobrze się czuli, mieli co jeść i byli bezpieczni. Pomaga wszystkim i wszystkiemu bez wyjątku: roślinom rosnąć, zwierzakom rozwijać się, chroni przed powodziami, zapewnia czystą wodę i świeże powietrze. W ciągu ostatnich 100 lat ludzie przyczynili się do zniknięcia 83% wszystkich dzikich ssaków i połowy gatunków roślin. Sposób, w jaki uprawiamy żywność, wytwarzamy energię, pozbywamy się śmieci, to że nie oszczędzamy wody ani prądu, to wszystko sprawia, że niszczymy naturalną równowagę.

kangur

  
Edukacja

W ramach akcji Gatuniaki stworzyliśmy specjalną książkę edukacyjną dla dzieci dotyczącą zagrożonych gatunków zwierząt. Możesz ją zdobyć w ramach akcji. Wersja cyfrowa dostępna jest tutaj.

  
Pytania i odpowiedzi

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania tutaj.

   
Regulamin

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.
baner dolny