Ciesz się świadomymi zakupami
    

Coraz więcej osób odkrywa zalety i radość płynące z konsumpcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Sposobów na bardziej zrównoważoną garderobę jest wiele. W tym roku skupimy się na świadomych zakupach, jak stosując kilka prostych zasad możemy być lepszymi dla naszej planety, a jednocześnie cieszyć się z zakupów na Black Friday.

Do tego zaprosimy Was na warsztaty, na których będziecie mogli nauczyć się jak tchnąć drugie życie w ubrania, które znajdziecie w swojej szafie! Szczegóły poniżej.

foto


   
Warsztaty

Masz w domu rzeczy, które nie do końca już Ci odpowiadają lub przestały spełniać swoją funkcję? Zamiast je wyrzucać możesz je naprawić lub nadać im zupełnie nowe przeznaczenie! Podczas warsztatów pokażemy Ci jak można dać starym rzeczom drugie życie.

Warsztaty odbywają się w MIĘDZY STOŁAMI
(na I piętrze naprzeciwko strefy restauracyjnej, wejście od strony OBI)

Meble od nowa

16 i 23 listopada, godz. 17:00

Chcesz spersonalizować swój mebel? Na warsztatach w bardzo prosty sposób, własnoręcznie, stworzymy unikalne dodatki do Twojego wnętrza. W ramach upcyclingu wykorzystamy używane meble nadając im inny charakter.

Eko-chodniki. Warsztaty tkackie

19 listopada, godz. 17:00

Doświadczenie z tkaniem nie jest wymagane :) Na warsztatach nauczysz się rozdzierać dzianinę i wiązać ją ze sobą, żeby uzyskać długi sznurek. Każdy wyjdzie z zajęć z okrągłym dywanikiem, wspaniale nadającym się do pokoju czy łazienki.

W odbiciu roślin

17 i 22 listopada, godz. 17:00

Odbijanie roślin na tkaninach, torbach, poszewkach czy koszulkach przy pomocy niespieralnych farb do tkanin to doskonałe rozwiązanie na ich odświeżenie! Unikatowe, naturalne i piękne odbitki paproci czy bluszczu ozdobią każdy materiał, sprawią, że nawet najbardziej zużyta torba zyska nowe życie.

Dekoracje boho

24 listopada, godz. 17:00

Niezwykły sposób na „drugie życie” jeansów to ozdoba w stylu boho do powieszenia na ścianie. Jeansowe pióra, korale zawieszone na gałęzi wyciągniętej z Odry, pełnej śladów natury i czasu…
       
Zbiorka PCK Aleja Bielany

Teraz możesz podzielić się miłością do swoich ubrań przekazując je tym, którzy pokochają je na nowo. Wystarczy w dniach 23-27 listopada, wybierając się do Alei Bielany, zabrać ze sobą zalegające w szafie ubrania i buty i zostawić je na stanowisku przy wejściu środkowym do centrum.

Zasada jest prosta: im więcej oddasz, tym bardziej pomożesz.

Elementy garderoby powinny być w dobrym lub bardzo dobrym stanie, buty natomiast – czyste i połączone w pary.

Zgromadzona ciepła odzież i obuwie trafią do Dolnośląskiego Oddziału PCK, który przekaże je najbardziej potrzebującym.

Pozostałe elementy garderoby po wtórnym przetworzeniu pozwolą na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla młodzieży, która utraciła sprawność ruchową np. w wyniku wypadków komunikacyjnych.

Partnerzy akcji:   
Sprawdźcie nasze zasady świadomych zakupów
Zasada trzech rzeczy
Jakość zamiast ilości
Wybieraj swój rozmiar
Uniwersalność w modzie