Każdy zasługuje na dom, w którym może czuć się bezpiecznie

Wojna w Ukrainie jest tragedią humanitarną i wspólnie jako Ingka Centres, właściciel Alei Bielany oraz jako pracownicy współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w jej wyniku.

Jak pomagamy?

Pomagamy wraz z naszymi Partnerami – stowarzyszeniami, organizacjami i fundacjami, koncentrującymi się obecnie na wsparciu najbardziej potrzebujących ofiar wojny w Ukrainie.

W związku z coraz większą liczbą kobiet i matek z dziećmi, uciekających do naszego kraju, powstają kolejne miejsca, przygotowane na interwencyjne przyjęcia osób przyjeżdżających. Do jednego z nich, tworzonego w Ośrodku dla ofiar przemocy w rodzinie Stowarzyszenia AKSON, wraz z IKEA przekazaliśmy elementy wyposażenia oraz pluszowe zabawki dla najmłodszych. Także przy udziale Stowarzyszenia Pomocy AKSON oraz IKEA przekazaliśmy niezbędne artykuły spożywcze, akcesoria oraz środki higieniczne dla kilkudziesięciu dzieci ewakuowanych z lwowskiego domu dziecka.

Staramy się także wspierać osoby zaraz po przyjeździe do Wrocławia. Osobom przebywającym czasowo na Dworcu Głównym PKP przekazaliśmy niezbędną odzież (bielizna, skarpety) oraz obuwie.

Wspieramy też powstały we Wrocławiu Dom Ukraiński, dający schronienie 80 małym piłkarzom z Kijowa oraz ich rodzinom. Dzieci przyjechały do Polski na turniej piłki nożnej, a granice naszego kraju przekroczyły 2 godziny przed wybuchem wojny. Budynek, w którym mieszkają ze swoimi bliskimi wymagał kompletnego wyposażenia. Wsparliśmy więc przede wszystkim klasy, w których dzieci będą się uczyć: przekazaliśmy pomoce dydaktyczne, sprzęt elektroniczny jak drukarka, rzutniki, ekrany, a także wyposażenie dla mniejszych dzieci (pufy, dywaniki).

Cieszymy się też, że możemy służyć lokalnej społeczności dostępnymi przestrzeniami magazynowymi, w których obecnie działa Stowarzyszenie Bielany dla Ciebie, prężnie sortując i pakując tony żywności i produktów pierwszej potrzeby, które następnie transportowane są do najbardziej potrzebujących w Ukrainie.

Przygotowaliśmy także długoterminowy program wsparcia dla najmłodszych obejmujący edukację, rozrywkę i pomoc psychologiczną.